Projekt

"Zdrowo żyć i aktywnym być"

21 października 2020

Od września 2020 r., dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Zielona Góra rozpoczęliśmy realizację projektu „Zdrowo żyć i aktywnym być” w ramach, którego uczestnicy WTZ „Tęcza” oraz klubu przy warsztacie będą mogli poznać tajniki zdrowego stylu życia, który ma decydujący wpływ na ochronę zdrowia człowieka. Dzięki projektowi beneficjenci wezmą udział w warsztatach kulinarnych, w zajęciach nordic wallkingu oraz w zajęciach na basenie. 

aktualności1

Projekt

"bezpieczny wtz"

2 listopada 2020

Wszystkie prowadzone przez Stowarzyszenie warsztaty, czyli WTZ „Tęcza”, WTZ „Przystań” i WTZ „Winnica” biorą udział w projekcie grantowym pn. „Bezpieczny WTZ
i rehabilitacja społeczno – zawodowa osób z niepełnosprawnościami”.
W ramach otrzymanych środków grantowych będziemy mogli zakupić środki ochrony osobistej dla pracowników zaangażowanych
w bezpośrednią pracę
z uczestnikami WTZ oraz środki dezynfekcyjne i wyposażenie potrzebne do ich stosowania.

aktualności1

Projekt

"ZIMOWE WARSZTATY DOMOWE"

23 grudnia 2020

W miesiącu grudniu, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pomóż nie będę sam” z Nowej Soli mieliśmy przyjemność wziąć udział w projekcie pn. „Zimowe warsztaty domowe, których celem była aktywizacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnością, w tym m.in. uczestników i klubowiczów WTZ „Tęcza”. Każdy z beneficjentów otrzymał box pełen materiałów do przygotowania różnorodnych ozdób, obrazów, karmników, pierników, modeli i wielu innych rzeczy.
W ten sposób uczestnicy mogli  kreatywnie spędzać czas w domu, a jednocześnie uczyli się pracy z instrukcją i podejmowania nowych wyzwań. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, a dokładniej rzecz ujmując ze środków PFRON przy udziale Województwa Lubuskiego.

aktualności1

Zapraszamy do kontaktu